24 Ocak 2017 Salı

TOKİ sakinlerine fatura şoku!

Esnafa 50 bin TL kredi imkânı

Ziraat Bankası, ticari faaliyeti 1 ila 5 yıl arasında olan esnafa yönelik 6 ay geri ödemesiz 50 bin TL kredi imkanı sunuyor.

15 Şubat 2013 Cuma 00:02
Bu haber 616 kez okundu
Esnafa 50 bin TL kredi imkânı
Avrupa Yatırım Fonu (AYF) ile Ziraat Bankası arasında 300 milyon TL tutarında nakdi kredi hacmi için teminat içeren bir garanti sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında banka kaynaklarından kullandırılacak AYF teminat destekli “İlk Bankam-İlk İşim” KOBİ kredisi ile başta kadın girişimciler olmak üzere ihtiyaç duyan yeni kurulmuş işletmeler ve esnafın desteklenmesi hedefleniyor.

Ziraat Bankası Bingöl Şubesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre; işlerini geliştirmek, daha fazla gelir elde etmelerini sağlamak, ekonomik faaliyetlerde aktif rol almaları için esnafa düşük faiz oranlı kredi kullandırılacağı belirtildi. Kredi olanaklarından faydalanmak isteyen esnafın çalışan sayısının 10 kişiden az olması, faaliyet süresinin en az 12 ay, en fazla 5 yıl olma şartının arandığını belirten yetkiler “Bu şartları taşıyan girişimci müşterilerimize azami 50 bin TL kredi imkanı sağlanacak. İşletme kredilerinde 6 ay geri ödemesiz, 36 aya kadar; Yatırım kredilerinde ise 12 ay geri ödemesiz 60 aya kadar vade imkanı sunuyoruz. Kredi kullanımında kadın girişimcilerimiz için daha uygun seçenekler yer alıyor. Kadın girişimcilere işletmeler için 12 ay geri ödemesiz kredi imkanı sunulurken; yatırım kredileri için ise 24 aya kadar geri ödemesiz kredi kullandırılması sağlanacak” ifadelerini kullandı.  

Krediden serbest meslek mensupları, ruhsata dayalı çalışan iş kolları ve bayilikler gibi birçok alanda faaliyet gösteren esnafı ve firmaların yararlanabileceği belirtildi.

Haber Kaynağı: BİNGÖLÜN SESİ
Anahtar Kelimeler: Ziraat, Bankası, Ticari, Faaliyeti, 1

banner113

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV